Hirdetés
Hirdetés

Végre egy hasznos kihívás: ássa el ön is az alsóneműjét!

2017. november 9.
A Kaliforniai Farmerek Egyesületénél kreativitásból nincs hiány. Egy olyan kihívást hirdettek meg, amely a téma komolyságához mérten szinte bulvárosan meghökkentő. Emiatt viszont olyan médiavisszhangot kapott, amellyel sikerült elérni, hogy beszéljünk a dologról. "Az egészséges talaj egyben éhes talajt is jelent" – kezdi a Kaliforniai Farmerek Egyesülete az indoklást, amellyel egyre közelebb kerülhetünk annak megfejtéséhez, hogy […]
Hirdetés

A Kaliforniai Farmerek Egyesületénél kreativitásból nincs hiány. Egy olyan kihívást hirdettek meg, amely a téma komolyságához mérten szinte bulvárosan meghökkentő. Emiatt viszont olyan médiavisszhangot kapott, amellyel sikerült elérni, hogy beszéljünk a dologról.
"Az egészséges talaj egyben éhes talajt is jelent" – kezdi a Kaliforniai Farmerek Egyesülete az indoklást, amellyel egyre közelebb kerülhetünk annak megfejtéséhez, hogy meglett parasztemberek miért ásnak el alsónadrágokat a földjükbe.
A termények alatti földrétegekben milliónyi apró életforma él, baktériumok, gombák, ízeltlábúak, giliszták, fonálférgek, egysejtű élősködők népes tábora, amelyek mind azzal vannak elfoglalva, hogy részt vegyenek a föld alatt zajló szerves folyamatokban, biztosítva a termesztett növények életének körforgását.

www.farmersguild.org

Hogyan mérhetjük fel tehát a földünk állapotát?

Az egyesület arra buzdította a gazdákat, hogy fogjanak néhány, lehetőleg fehér színű pamutalsót, és ássák el őket a földjük néhány pontján. Ezután két hónapig nincs teendő, majd ki kell ásni őket. A teszt kiértékelése is pofonegyszerű: a vegyszerekkel agyonsterilizált, élettelenné tett földben nem dolgoznak az apró lakók, így az alsónadrág minél sértetlenebbül kerül ki a talajból, az annál rosszabb hírt jelent a gazdának a földje állapotáról.

A jó minőségű, élettel teli talajban csupán egy elasztikus pántot találtak a gazdák. Ennyi maradt meg az alsónadrágokból.

A pamut ugyanis természetes anyag lévén ideális táplálék a föld alatti organizmusok számára, ezért két hónap alatt rendesen megdézsmálják a földben élő lények. Lássuk be, nem túl esztétikus, ilyen és ilyen eredményekkel zárulnak a jó minőségű földekbe végzett tesztek.

Forrás: Youtube


A kampány része volt, hogy az eredményeket töltsék fel a gazdák a közösségi média felületekre a #soilmyundies és az #aggames2017 hashtagekkel, hírét keltve a projektnek. Ez annyira jól sikerült, hogy a tavaly júliusban, Kalforniában indult "agrárkihívás" azóta átkelt az óceánon, és elérte a brit és skót gazdákat is.
Az alsónadrágteszten nem jól szerepelt gazdálkodók számára ez egy nagy felkiáltójel, hogy a szerves trágyázással és a vegyszerek megválogatásával, használatuk csökkentésével keltsék újra életre a földjeiket, hiszen lerabolt táptalajból csakis tápanyagban szegény és nem utolsósorban íztelen termények kerülhetnek ki.
A Food&Wine cikke alapján, a kihívás pedig itt található!
Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram