Hirdetés
Hirdetés

Steak-végletek: a hűs és a szenes

2017. augusztus 3.
Mindenkinek megvan a maga jól bejáratott hússütési módja, de sosem késő újabb technikákkal kísérletezni. A steakkészítés és steakfogyasztás egy-egy rendhagyó módja követkzik. Minden húsimádó tudja, hogy a steaket sütés után rövid időre pihentetni kell, ha azt akarjuk, hogy igazán omlós legyen. A műsorvezető-séf Andrew Zimmern – aki egyébként a Travel Channelen futó Bizarr ételek: a […]
Hirdetés

Mindenkinek megvan a maga jól bejáratott hússütési módja, de sosem késő újabb technikákkal kísérletezni. A steakkészítés és steakfogyasztás egy-egy rendhagyó módja követkzik.
Minden húsimádó tudja, hogy a steaket sütés után rövid időre pihentetni kell, ha azt akarjuk, hogy igazán omlós legyen. A műsorvezető-séf Andrew Zimmern – aki egyébként a Travel Channelen futó Bizarr ételek: a finomságok földjén című gasztro-realityből lehet ismerős – azonban jóval tovább megy ennél. Az amerikai tévés személyiség szemében a legnagyobb vétek, amit egy steakkel szemben elkövethetünk, ha forrón tálaljuk.

Véleménye szerint a steak szobahőmérsékleten vagy akár hidegen fogyasztva az igazi.

Zimmern tisztában van azzal, hogy sokan ódzkodnak a kihűlt steak gondolatától. Ő azonban szívesebben fogyasztja így, mint bármilyen más módon. A húsban található zsiradék ugyanis így visszakerül az izomrostokba, ami segít kiemelni a steak igazi ízét – indokolja Zimmern, és egy próbát miért is ne érne meg a javaslata?

pittsburgh_rare / Instagram

Kívül szenes, belül nyers

Szintén megosztó lehet a különösen az USA-ban népszerű, úgynevezett black&blue steakkészítési technika. A Pittsburgh Rare Steakként is ismert műfaj titka a rövid ideig tartó, extrém magas hőfokon való sütésben rejlik.
A sztori szerint eredetileg a pittsburghi fémfeldolgozó munkások dobták így össze maguknak a gyárban pár pillanat alatt a kiadós ebédet. Az akár több, mint ezer fokon történő sütés egy szenes kérget hoz létre a hús felszínén, míg a steak belseje csaknem teljesen nyers marad. Az eljárás nevében szereplő fekete jelző a hús szenes felszínére, míg a kék jelző a többnyire hidegen maradó, nyers belső részre utal.

Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram