Hirdetés
Hirdetés

Jövő héten nyit a Házi/Állat!

2016. október 26.
Lőrincz György új helyen folytatja. A napokban – Balassa Péterrel karöltve – megnyitja a Házi/Állatot, ami egy igazi bisztrónak készült a Dohány utcában. Péterrel egy villáminterjúban néztük át gyorsan, miről is van szó pontosan.
Hirdetés

Elég sokan nyitnak ma bisztrót Magyarországon. Ti miért pont ezt a kategóriát választottátok?
Mindenképp azért, mert van története, mégpedig szerethető története, valamint, amit kitaláltunk, ennek a fogalomnak felel meg a legjobban. De nem annak, ami ma Magyarországon van, mert az szerintem egy kicsit mostanában félresiklott. Bisztró van minden sarkon, a pléh csárdáktól egészen a klasszikus éttermekig mindenki szeret(ne) ennek a fogalomnak megfelelni. Pedig nem erről van szó. A Házi/Állat megpróbálja megmutatni, milyennek is kéne lennie a bisztrónak. Annak a fajtának, ahol naponta változó menü kapható és nincs étlap. A napi ajánlatokat általában egy táblára írják krétával. Csak néhány fajta, de nagyon jó minőségű étel kapható. A mi bisztrónk ilyen. Friss, kitűnő minőségű és általában helyi (értsd magyar) alapanyagokból készítünk olyan ételeket, amik képesek arra, hogy Magyarország gasztronómiáját népszerűsítsék. Magas minőségű tányérok kerülnek a vendégek elé, de mégsem kell vagyonokat otthagyni egy-egy ebéd/vacsora során. A hely hangulata nem feszélyez senkit, az ember bármikor és bármilyen alkalomból betérhet, ha arra támad kedve. Rövid étlappal dolgozunk, és az éppen fellelhető alapanyagokhoz illeszkedik a kínálat – és nem fordítva. Így gyakran változtatjuk a menüt, attól függően, mit lehet jó áron és minőségben beszerezni. A szó eredetéről pedig csak annyit, hogy egyes feltételezések szerint orosz. Amikor az oroszok 1815-ben rövid időre elfoglalták Párizst, a kozákok türelmetlen vendégnek bizonyultak és sürgették a személyzetet:
Быстро- быстро! /bísztrá –bísztrá/- azaz gyerünk gyorsan! Ez az a kis történetiség nekem nagyon tetszik.
Hogy néz ki majd az étlapotok?
A jó hely és a jó étlap a legkiválóbb, friss alapanyag és a környék igényeinek metszete. Ezzel a két alapvetéssel mindig tisztában kell lenni. A friss alapanyag adott, de milyen is a közönség, akinek főzünk? A bulinegyed közepén, jobbról egy bárral, körbe rengeteg irodával a konyhát is ez alapján terveztük meg. Egyfelől megjelennek a legnépszerűbb street food fogások, a pizza, hamburger és tészta. A liszt olasz, a paradicsom olasz, a sonka olasz, a tészta egyenesen Castellana Grotte-ből jön, a hamburger hús angus, a pékáru hozzá pedig a legjobb pesti pékeknél készül. Kellenek a klasszikusabb street food ételek, mert mégiscsak ez esik jobban éjszaka. Aztán persze a szívünk visszahúz a magyar konyhához, nagyszüleink legjobb fogásaihoz. Ezért lesz egy hamisítatlan magyaros bisztró konyhánk is. Szóval magyaros gasztrobárnak is merjük nevezni magunkat, ha kell.
Hogy jött a képbe Lőricz György?
Ha a séf nem jó, akkor az egész eddigi történet gyakorlatilag érdektelen. Márpedig mi ebben is szerettünk volna a legjobbak lenni. Ezért leültünk Lőrincz Gyurival egy fröccs mellé, aztán lett belőle kettő-három, és azon kaptuk magunkat, hogy egy rugóra jár az agyunk. Az ilyen is ritkaság még Magyarországon. Mármint, hogy a top ligából jött séf egyszerűen, jó áron, finomat főzzön a nagyközönségnek. Gyuri pedig innentől így fog tenni a tenni a Házi/Állat-ban a mi legnagyobb örömünkre.
haziallat2

Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram