Csütörtökön örömmel adtunk hírt róla, hogy egy igen erős mezőnyben, a The Best Chef Awards 300-as listáján idén először magyar nevet is találunk. Ezúton szeretnénk helyesbíteni a híradást: a Costes Downtown színeiben Tiago Sabarigo is szerepel az impozáns listán. Két magyarországi jelölt is versenyben van tehát!

Két hazai Michelin-csillagos éttermünk jelöltje is részt vesz az olasz szervezésű nemzetközi megmérettetésben. A The Best Chef Awards 300-as listáján a világ top nevei között találjuk Mészáros Ádám mellett Tiago Sabarigót is. A 2018-as Volkswagen-Dining Guide Év Étterme gálán az országos 3. helyen végzett Onyx és az 5. helyen szereplő Costes Downtown konyhafőnökét is a séfek elitlistáján találjuk.

Tiago Sabarigo

A héten megjelent hírünket itt olvashatja!

A jelöltek listája:

Andrea Aprea – Italy (VUN Andrea Aprea – Milan)
Grant Achatz – USA (Alinea Chicago)
Gastón Acurio – Peru (Astrid & Gaston – Lima)
Albert Adria – Spain (Tickets Tapas Bar – Barcelona)
Andoni Luis Aduriz – Spain (Mugaritz – San Sebastian)
Paulo Airaudo – Argentina (Amelia – San Sebastian)
Massimiliano Alajmo – Italy (Le Calndre – Sarmeola di Rubano)
Josean Alija – Spain (Nerua Guggenheim Bilbao– Bilbao)
Yannick Alleno – France (Pavillon Ledoyen – Paris)
Juan Amador – Germany (Amador – Vienna)
Modest Amaro – Poland (Atelier Amaro – Warsaw)
Frédéric Anton – France (Le Pré Catelan – Paris)
Noboru Arai – Japan (@Hommage – Tokyo)
Fernando Arellano – Spain (Zaranda – Mallorca)
Elena Arzak – Spain (Arzak – San Sebastian)
Alex Atala – Brazil (D.O.M. – São Paulo)
Eneko Atxa – Spain (Azurmendi – San Sebastian)
Andreas Bagh – Denmark (Marchal – Copenhagen)
Soenil Bahadoer – The Netherlands (Restaurant De Lindehof – Nuenen)
Sat Bains – United Kingdom (Sat Bains – Nottingham)
Stefano Baiocco – Italy (Villa Feltrinelli – Lake Garda)
Syrco Bakker – The Netherlands (Pure C – Cadzand)
Agustin Balbi – Argentina (HAKU – Hong Kong)
Pascal Barbot – France (l’Astrance – Paris)
Pascal Bardet – France (Le Gindreau – Saint-Medard)
Enrico Bartolini – Italy (Mudec – Milan)
Virginie Basselot – France (Loti at La Réserve – Genève)
Christian Bau – Germany (Victor’s Fine Dining – Perl-Nennig)
Kristian Baumann – Denmark (108 – Copenhagen)
Bo Bech – Denmark (Geist – Copenhagen)
Heinz Beck – Germany (La Pergola – Rome)
Emma Bengtsson – Sweden (Aquavit NYC – New York)
Martin Benn – Australia (Sepia – Sydney)
Shannon Bennett – Australia (Vue de monde – Melbourne)
Martín Berasategui– Spain (Berasategui – Lasarte Oria)
Grégoire Berger – France (Ossiano – Dubai)
Daniel Berlin – Sweden (Daniel Berlin Krog – Skåne Tranås)
Frederik Berselius – Denmark (ASKA – New York)
Andrea Berton – Italy (Berton – Milan)
Mark Best – Australia (Bisto by Mark Best)
Salvatore Bianco – Italy (Il Capitano – Naples)
Arnaud Bignon – France (Greenhouse – London)
Joris Bijdendijk RIJKS – The Netherlands (Rijks – Amsterdam)
Chef David Bizet – France (L’Orangerie – Paris)
Jean-Philippe Blondet – France (Alain Ducasse at The Dorchester London)
Heston Blummenthal – United Kingdom (The Fat Duck – Bray)
Jonnie Boer – The Netherlands (De Librije – Zwolle)
Jacob Jan Boerma – The Netherlands (De Leest – Vaassen)
Claude Bosi – France (Bibendum – London)
Massimo Bottura – Italy (Osteria Francescana – Modena)
Damien Bouchery – Belgium (Bouchery – Brussels)
Chef Daniel Boulud – France (Daniel – New York)
Alexandre Bourdas – France (SaQuaNa – Honfleur)
Chef Cristina Bowerman – Italy (Glass Hostaria – Rome)
Guillaume Bracaval – France (Cuisines Michel Troisgros – Tokyo)
Jannis Brevet – The Netherlands (Inter Scaldes – Kruiningen)
Nick Bril – The Netherlands (The Jane – Antwerp)
Felipe Bronze – Brazil (Oro – Rio de Janeiro)
Thomas Bühner – Germany (La Vie – Osnabruck)
Stéphane Buron Officiel – France (Le Chabichou – Saint-Bon-Tarentaise)
Roy Caceres – Columbia (Metamorfosi – Rome)
Andrea Camastra – Italy (Senses – Warsaw)
Andreas Caminada – Swiss (Schauenstein Schloss – Fürstenau)
Antonino Cannavacciuolo – Italy (Villa Crespi – Orta San Giulio)
Simone Cantafio – Italy (Michel Bras Toya Japon – Hokkaido)
Paolo Cappuccio – Italy (La stua del John – Folgaria)
Paolo Casagrande – Italy (Lasarte – Barcelona)
Valentino Cassanelli – Italy (Lux Lucis – Forte dei Marmi)
Jean-André Charial – France (Oustau de Baumanière ​Les Baux-de-Provence)
Lanshu Chen – Taiwan (Le Moût – Taiwan)
Vicky Cheng – Hong Kong (VEA – Hong Kong)
Andre Chiang – Taiwan (Andre Singapore – Closed)
Josiah Citrin – USA (Melisse – Santa Monica)
Colin Clague – Isle of Man (Ruja – Dubai)
Daniel Clifford – United Kingdom (Midsummer House – Cambridge)
Ryan Clift – United Kingdom (Tippling Club – Singapore)
James Close – United Kingdom (Raby Hunt – Darlington)
Mauro Colagreco – Argentina (Mirazur – Menton)
Alexandre Couillon – France (La Marine – Noirmoutier en ile)
Carlo Cracco – Italy (Cracco – Milan)
Dominique Crenn – France (Atelier Crenn – San Francisco)
Enrico Crippa – Italy (Piazza Duomo – Alba)
Gregory Czarnecki – France (Waterkloof – Somerset West, South Africa)
Quique Dacosta – Spain (Quique Dacosta – Dénia Alicante)
Arturo Dalhuisen – The Netherlands (The White Room – Amsterdam)
Giuseppe D’Aquino – Italy (Oseleta – Lake Garda)
Helene Darroze – France (Hélène Darroze at The Connaught – London)
Chantel Dartnall – South Africa (Mosaic at The Orient – Pretoria)
Gert De Mangeleer – Belgium (Hertog Jan – Zedelgem)
Bart De Pooter – Belgium (De Pastorale – Antwerp)
Martijn Defauw – Belgium (Rebelle – West-Vlaanderen)
Michael Deg – South Africa (Delaire Graff Restaurant Stellenbosch)
Sang Hoon Degeimbre – Belgium (L’Air du Temps – Liernu)
Fabricio Delgaudio – Brazil (l’Empreinte by Fabricio Le Lavandou – France)
Benoit Dewitte – Belgium (Benoit & Bernard Dewitte – Zingem)
Nino Di Costanzo – Italy (Dani Maison – Ischia)
Giorgio Diana – Italy (Pier 88 – Il Cairo)
Andreas Dollerer – Austria (Döllerers Genießerrestaurant Golling)
Nick Dostal – USA (Sixteen – Chicago)
Curtis Duffy – USA (Grace Chicago – Closed)
Magnus Ek – Sweden (Oaxen Krog – Stockholm)
Richard Ekkebus – The Netherlands (Amber – Hong Kong)
Sven Elverfeld – Germany (Aqua – Wolfsburg)
Olivier Elzer – France (Seasons – Hong Kong)
Ronny Emborg – Denmark (Atera – New York)
Klaus Erfort – Germany (GästeHaus Klaus Erfort – Saarbrücken)
Gennaro Esposito – Italy (Torre del Saracino – Vico Equense)
Andrew Fairlie – United Kingdom (Andrew Fairlie – Gleneagles)
Loretta Fanella – Italy (Opéra – San Miniato)
Martin Fauster – Austria (Gourmet Restaurant Königshof)
Arnaud Faye – France (La Chèvre d’Or – Eze)
Kevin Fehling – Germany (The Table – Hamburg)
Rolf Fliegauf – Germany (ECCO – Ascona)
Sebastian Frank – Austria (Horváth – Berlin)
Yannick Franques – France (La Reserve de Beaulieu)
Bjorn Frantzen – Sweden (Frantzén – Stockholm)
Eric Frechon – France (Epicure at Le Bristol Paris)
Sakai Fumiko – Japan (Il Bikini – Vico Equense)
Pierre Gagnaire – France (Pierre Gagnaire – Paris)
Dani Garcia – Spain (Dani Garcia – Marbella)
Andy Gaskin – Croatia (Maistra – Rovinj)
Alexandre Gauthier – France (La Grenouillère La Madelaine-sous-Montreuil)
Dominique Gauthier – France (Le Chat-Botté – Geneva)
Terry Giacomello – Italy (Inkiostro – Parma)
Peter Gilmore – Australia (Quay – Sydney)
Michelino Gioia – Italy (Il Pellicano – Porto ercole)
José Luis ‘Chele’ González – Spain (Gallery Vask – Manila)
Lisa Goodwin-Allen – United Kingdom (Northcote – Lancashire)
Peter Goossens – Belgium (Hot Van Cleve – Kruishoutem)
Brett Graham – Australia (The Ledbury – London)
Paolo Gramaglia – Italy (President – Pompei)
Tanja Grandits – Germany (Stucki – Basel)
Vincenzo Guarino – Italy (Pievano – Chianti)
Francesco Guarracino – Italy (Robertos – Abu Dhabi)
Antonio Guida – Italy (Seta – Milan)
Rodolfo Guzman – Chile (Boragó – Santiago)
Christopher Hache – France (Hôtel de Crillon – Paris)
Noriyuki Hamada – Japan (Yukawatan – Karuizawa-machi)
Brian Mark Hansen – Denmark (Søllerød Kro – Holte)
Jan Hartwig – Germany (Atelier Munich)
Stefan Heilemann – Germany (ECCO – Zurich)
Nils Henkel – Germany (Schwarzenstein – Geisenheim)
Patrick Henriroux – France (Le Pyramide – Vienna)
Shaun Hergatt – Australia (432 Park Avenue – New York)
Georgianna Hiliadaki – Greece (Funky Gourmet – Athens)
Esben Holmboe Bang – Denmark (Maaemo – Oslo)
Simon Hulstone – United Kingdom (The Elephant – Devon)
Daniel Humm – Swiss (Eleven Madison Park – New York)
Dan Hunter – Australia (Brae – Victoria)
Giuseppe Iannotti – Italy (Kresios – Selese Terme)
Sayan Isaksson – Thailand (Esperanto – Stockholm
Takeshi Iwai – Japan (Ada e Augusto – Gaggiano)
Christian Jürgens – Germany (Überfahrt – Rottach-Egern)
Tomaz Kavcic – Slovenia (Pri Lojzetu – Castle Zemono)
Ryuki Kawasaky – Japan (Mezzaluna – Bangkok)
Thomas Keller – USA
Ronan Kervarrec – France (Hostellerie de Plaisance Saint-Emilion)
Tom Kitchin – United Kingdom (The Kitchin – Edinburgh)
Jean-Georges Klein – France (Villa René Lalique Wingen-sur-Moder)
Martin Klein – France (Ikarus – Salzburg Austria)
Peter Knogl – Germany (Cheval Blanc – Basilea)
Kei Kobayashi – Japan (Kei – Paris)
Rasmus Kofoed – Denmark (Geranium – Copenhagen)
Tomoyuki Kon – Japan (Molière – Hokkaido
Dieter Koschina – Austria (Vila Joya – Vale Paraiso)
Arnaud Lallement – France (L’Assiette Champenoise Tinqueux)
Matt Lambert – New Zealand (The Musket Room – New York)
Alberto Landgraf – Brazil (Epice – Sao Paulo)
Angelos Lantos – Greece (Spondi – Athens)
Vicky Lau – Hong Kong (Tate Dining Room – Hong Kong)
Pino Lavarra – Italy (Tosca – Hong Kong)
Claude Le Gras – France (Le Floris – Geneva)
Stephanie Le Quellec – France (La Scène – Paris)
Christian Le Squer – France (Le Cinq – Paris)
Corey Lee – South Korea (Benu – San Francisco)
Yann Bernard Lejard – France (Plums – Bahrain)
Angel Leon – Spain (Aponiente – El Puerto de Sta Marí)
Tomas Lidakevicius – United Kingdom (Peninsula – London)
Paul Liebrandt – United Kingdom (New York)
Felix Lo Basso – Italy (Felix Lo Basso – Milan)
Nicolas Lopez – Argentina (Villanos en Bermudas – Bogotá)
James Lowe – United Kingdom (Lyle’s – London)
Sean MacDonald – Canada (Hexagon – Oakville)
Jerome Mamet – France (O Flaveurs – Douvaine)
Virgilio Martinez – Peru (Central – Lima)
Marco Martini – Italy (Marco Martini – Rome)
Ryan McCaskey – USA (Acadia – Chicago)
Isaac McHale – United Kingdom (The Clove Club – London)
Martyn Meid – Lithuania (Komoda – Lithuania)

Adam Meszaros – Hungary (Onyx – Budapest)

Matteo Metullio – Italy (La Siriola – San Cassano)
Sergio Meza – Mexico (Villanos en Bermudas – Bogotá)
Giuseppe Molaro – Italy (Heinz Beck – Tokyo)
Paco Morales – Spain (Noor – Cordova)
Vladimir Mukhin – Russia (White Rabbit – Moskow)
Rasmus Munk – Denmark (Alchemist – Copenhagen)
David Munoz – Spain (DiverXo – Madrid)
Diego Munoz – Peru (PMY – Copenhagen)
Hiroshi Nakamichi – Japan (Molière – Hokkaido)
Tohru Nakamura – Germany (WerneckHof by Geisel – Munich)
Shinobu Namae – Japan (L’Effervescence – Tokyo)
Yoshihiro Narisawa – Japan (Narisawa – Tokyo)
Silvio Nickol – Austria (Silvio Nickol Gourmet Restaurant – Vienna)
Norbert Niederkofler – Italy (St. Hubertus – San Cassiano in Badia)
Magnus Nilsson – Sweden (Faviken – Järpen)
Fabio Nompleggio – Italy (Cèpe – Beijing)
Nicolai Nørregaard – Denmark (Kadeau – Copenhagen)
Davide Oldani – Italy (D’O by Davide Oldani – Milan)
Enrique Olvera – Mexico (Pujol – Mexico City)
Matt Orlando – USA (Amass – Copenhagen)
Paul Pairet – France (Ultraviolet – Shanghai)
Ashley Palmer-Watts – United Kingdom (Dinner by Heston – London)
Corrado Parisi – Italy (ODART Fine Restaurant Hall in Tirol)
Alain Passard – France (Arpège – Paris)
Gerald Passedat – France (Le Petit Nice – Marseille)
Floriano Pellegrino – Italy (Bros’ – Lecce)
Mattias Perdomo – Uruguay (Contraste – Milan)
Anne-Sophie Pic – France (Maison Pic – Valence)
Jean-Francois Piege – France (Le Grand Restaurant – Paris)
Karlos Ponte – Venezuela (Taller – Copenhagen)
Marcin Popielarz – Poland (Biały Królik – Gdynia)
Eric Pras – France (Maison Lameloise – Chagny)
Stavros Psomopoulos – Greece (Mitsis Hotels Greece)
Christian Puglisi – Italy (Relæ – Copenhagen)
Ivan Ralston – Brazil (Tuju – São Paulo)
Even Ramsvik – Norway (Lava – Oslo)
Rogér Rassin – The Netherlands (La Rive – Amsterdam)
Tim Raue – Germany (Tim Raue – Berlin)
Rene Redzepi – Denmark (Noma 2.0 – Copenhagen)
Vito Reekers – The Netherlands (Grand Restaurant Karel V Utrecht)
Heinz Reitbauer – Austria (Steirereck – Vienna)
Emmanuel Renaut – France (Flocons de Sel – Megève)
Margo Reuten – The Netherlands (da Vinci – Maasbracht)
Diego Rigotti – Italy (La Perla del Lago -Molveno)
Eric Ripert – France (Le Bernardin – New York)
Helena Rizzo – Brazil (Maní – São Paulo)
Nelly Robinson – Australia (nel. – Sydney)
JOAN ROCA – SPAIN (El Celler de Can Roca – Girona)
Niko Romito – Italy (Casadonna Reale – Castel di Sangro)
Paco Roncero – Spain (Sublimotion – Ibiza)
Ana Ros – Slovenia (Hiša Franko – Kobarid)
Moshik Roth – Israel (@Moshik – Amsterdam)
Michel Roth – France (Bayview – Geneva)
Nick Roussos – Greece (Funky Gourmet – Athens)
Julien Royer – France (Odette – Singapore)
Francisco Ruano – Mexico (Alcalde – Guadalajara)
Jean-Luc Rubanel – France (Jean-Luc RABANEL – Arles)
Carmen Ruscalleda – Spain (Sant Pau – Barcelona)

Tiago Sabarigo – Portugal (Costes Downtown – Budapest)

Coque Mario Sandoval – Spain (Coque – Madrid)
Hideaki Sato – Japan (Ta Vie – Hong Kong)
Davide Scabin – Italy (Combal.Zero – Turin)
Lino Scarallo – Italy (Palazzo Petrucci – Naples)
Heinrich Schneider – Italy (Terra The Magic Place)
Sidney Schutte – The Netherlands (Librije’s Zusje – Amsterdam)
Kamilla Seidler – Denmark (Gustu – La Paz)
Søren Selin – Denmark (AOC – Copenhagen)
Tom Sellers – United Kingdom (Story – London)
Ben Shewry – New Zealand (Attica – Melbourne)
Koji Shinomura – Japan (Edition by Koji Shinomura Tokyo)
Bryce Shuman – USA (Primrose – Las Vegas)
Clare Smyth – United Kingdom (Core – London)
Jan Sobecki – The Netherlands (Tribeca – Heez)
Alain Solivérès – France (Le Taillevent – Paris)
Thibault Sombardier – France (Antoine – Paris)
Emmanuel Stroobant – Belgium (Saint Pierre – Singapore)
Jean Sulpice – France (Auberge du Père Bise Talloires-Montmin)
Mikael Svensson – Sweden (Kontrast – Oslo)
Yusuke Takada – Japan (La Cime – Osaka)
Atsushi Takahashi – Japan (Kashiwaya – Hong Kong)
Masa Takayama – Japan (Masa – New York)
Yoshiaki Takazawa – Japan (Takazawa – Tokyo)
Atsushi Tanaka – Japan (Restaurant A.T – Paris)
Simon Taxacher – Austria (Hotel Restaurant Spa Rosengarten Kirchberg Tyrol)
Peter Tempelhoff – South Africa (Greenhouse – Cape Town)
Thierry Theys – Belgium (Nuance – Duffel)
Davy Tissot – France (Saisons by Davy Tissot – Ecully)
Yoji Tokuyoshi – Japan (Tokuyoshi – Milan)
David Toutain – France (David Toutain – Paris)
Marcello Trentini – Italy (Magorabin – Tutin)
Michel Troisgros – France (La Maison Troisgros – Roanne)
Gaetano Trovato – Italy (Arnolfo – Colle Val D’Elsa)
Michael Tusk – USA (Quince – San Francisco)
Mauro Uliassi – Italy (Uliassi – Senigallia)
Jorge Vallejo – Mexico (Quintonil – Mexico City)
Roger van Damme – Belgium (Het Gebaar – Antwerp)
Richard van Oostenbrugge – The Netherlands (212 – Amsterdam)
Stefan van Sprang – The Netherlands (Aan de Poel – Amstelveen)
Torsten Vildgaard – Denmark (Noma 2.0 – Copenhagen)
Jean-Georges Vongerichte – France (Jean-Georges New York)
Marcus Wareing – United Kingdom (Marcus Wareing – London)
Daniel Watkins – United Kingdom (The Frog Hoxton – London)
Kirk Westaway – United Kingdom (JAAN – Singapore)
Brady Williams – USA (Canlis – Seattle)
Joachim Wissler – Germany (Vendome – Bergisch Gladbach)
Hiroshi Yamaguchi – Japan (ASH – Kobe)
Jungsik Yim – South Korea (Jungsik – Seoul)
Hajime Yoneda – Japan (Hajime – Osaka)
Jonathan Zandbergen – The Netherlands (Merlet – Schoorl)
Poul Andrias Ziska – Faroe Islands (KOKS – Faroer Islands)