Hirdetés
Hirdetés

A kimchi és az olívabogyó találkozása

SZERZŐ: DiningGuide
2016. június 9.
  A fermentálás, a szerves anyagok természetes átalakulása óriási lehetőségeket hordoz magában. Ezen az úton indult el egy francia és egy koreai gasztroblogger, Camille Oger és Luna Kyung, és másfél éves közös gondolkodásuk, utazásaik, a témában való elmélyülésük és kísérletezéseik eredménye Az erjesztés művészete (L’art de la fermentation) című francia könyv, amelyben a szerzők a […]
Hirdetés

 
A fermentálás, a szerves anyagok természetes átalakulása óriási lehetőségeket hordoz magában. Ezen az úton indult el egy francia és egy koreai gasztroblogger, Camille Oger és Luna Kyung, és másfél éves közös gondolkodásuk, utazásaik, a témában való elmélyülésük és kísérletezéseik eredménye Az erjesztés művészete (L’art de la fermentation) című francia könyv, amelyben a szerzők a fermentálás minden formáját bemutatják.
“Különböző gyökereink találkozása hihetetlenül lelkesítő volt – mondja Camille Oger, az egyik szerző. – Egészen új horizontokat nyitottunk meg egymás számára, én a magam mediterrán örökségével és Luna a Távol-Keletről hozott ismereteivel és technikáival.”
A szerzők kísérletezéseik során felhasználták japán, lengyel, török, indiai, kínai és más nemzetiségű barátaik tanácsait, így a végén 150 receptet választottak be a könyvbe, amelyek között vannak hagyományosak és egészen új, kreatív receptek is. A befőttesüvegben eltett, savanyított zöldségeken kívül az erjesztésnek még számtalan felhasználási területe van: gyümölcsöket, gabonát, hüvelyeseket, tejtermékeket is lehet kezelni erjesztéssel. A könyvben a technikákon és a recepteken kívül a szerzők az erjesztés történetét és kulturális hátterét is bemutatják.
 
 

Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram