Hirdetés
Hirdetés

A Holy Cow nem más, mint egy bioorganikus hamburgerező

SZERZŐ: DiningGuide
2016. október 5.
Szabadfi Szabolcs, a Panificio il Basilico tulajdonosa megtalálta az igazi játszóterét, és azonnal elnevezte Holy Cow-nak. Hogy miért pont így, maga sem tudja, de talán azért, mert az olyan szívből jövő, ahogy ő is készíti a termékeit. Bár, elnézve a 13. kerületi hamburgerezőt a Katona József utca elején, inkább extrémnek is nevezhetnénk. Hiszen itt minden […]
Hirdetés

Szabadfi Szabolcs, a Panificio il Basilico tulajdonosa megtalálta az igazi játszóterét, és azonnal elnevezte Holy Cow-nak. Hogy miért pont így, maga sem tudja, de talán azért, mert az olyan szívből jövő, ahogy ő is készíti a termékeit. Bár, elnézve a 13. kerületi hamburgerezőt a Katona József utca elején, inkább extrémnek is nevezhetnénk. Hiszen itt minden egészen szürreális. A húzótermék nem más, mint kakaós kalács tikkadt szöcskeszósszal, aminek kóla az alapja. De itt még nem áll meg a mutatvány. Hiszen mind a 10 féle termék más-más buciban kínálja magát. Van itt malacfej, meg majdhogynem unalmasnak mondható ciabatta is a sok meglepetés mellett, és ha már október, akkor octoberfest, amihez mi más lehetne az alap, mint a perecbuci. Ezek egytől egyig Szabi elszabadult fantáziájának a szüleményei, de persze azért segítsége is akad, hiszen mi lenne egy bucival, ha nincs hozzá egy kis hús, meg ketchup, mustár, majonéz, és persze a hamisítatlan sült krumpli? Társa, Sándor Zoltán anno a Porcellino stábját erősítette, de ma már ő is megtalálta a számításait a Panificio il Basilico számos kis egységében. Így a Holy Cow-ban is. Zoli tehát ha kell, házi ketchupot készít, vagy mustárt, és persze majonézt is, a kacsamájas hamburger egyik összetevőjét képező ribizliszószhoz pedig saját kezével szüreteli a ribizlit és főzi szósszá. De persze nem riad vissza attól sem, ha a malacfejes burger húsának – amit persze ki más készítene nekik a legtökéletesebbre kísérletezett faggyúmennyiséggel, mint a hentesvilág keresztapja, maga Gál Józsi - a közepét éppen Vászolyi sajttal kell töltögetnie, hogy az teljes egyediségében tudjon belehuppanni a balatoni termelőtől beszerzett csírák és rukkolák közé.
De, hogy mitől bioorganikus az egész mindezeken túl? Mondjuk a dobozoktól. Amelyek kukoricából készülnek, akárcsak a Lucaffé-t tartalmazó kávéspohár és annak teteje is, így lebomlanak elég gyorsan. Nem is győznek a fiúk hálásak lenni Doremi-nek, aki minden ötletüket készséggel teljesíti.
És hogy mi a helyzet az elmaradhatatlan krumplival? 24 órán keresztül ázik vízben, amit folyamatosan cserélnek alatta, ezzel is kiszűrve az összes keményítőt, és utána kacsazsírban sülve teljesedik ki.
Persze, mindezek közben azért iszogatni is lehet, természetesen szűrt vizet, ami a helyszínen készül, és csatos üvegben kerül felszolgálásra, amit elvinni nem lehet. Ha valaki azt hinné, a társaság zavarba ejthető egy kis desszertigénnyel, hát nem. Azonnal előkapnak egy szalagosfánkot, megtöltik fiori di latte fagylalttal és sült fügével, és máris lehet ájuldozni nem csak az illattól, de az íztől is.
Persze, felmerülhet a kérdés, hogy lehet ebből menüt kreálni? Lehet. Minden nap egy szezonális hideg és egy meleg leves kerül a táblára, amit lehet ötvözni hamburgerrel vagy kávéval, esetleg gyümölccsel, vagy ezek teljes szortimentjével.
holycow1
 
 
 
 

Hirdetés
Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram